Menu

Brzuch piwny – jak zrzucić?

Wrzesień 27, 2017 - ODCHUDZANIE
Brzuch piwny – jak zrzucić?

Wielu mężczyzn po 40. roku życia narzeka na tzw. brzuch piwny. Choć nazwa mogłaby sugerować, że jest to wynik picia piwa, to przyczyny są inne. Przede wszystkim, należy zauważyć, że proces nadmiernego tycia diagnozowany jest także u Pań. Z tą jednak różnicą, że kobiety tyją zupełnie inaczej (proporcjonalnie), a mężczyźni głównie w okolicach brzucha.

Otyłość brzuszna, czyli o kłopotach co drugiego mężczyzny

Wraz z wiekiem, mężczyźni przestają dbać o kondycję własnego organizm. Szacuje się, że regularną aktywność fizyczną podejmuje zaledwie 20% mężczyzn po 50. roku życia. Nie dziwi zatem fakt, że nawet połowa Panów boryka się z tzw. brzuchem piwnym.

Przyczyny piwnego brzucha

Co oczywiste, główną przyczyną (ale nie jedyną!) otyłości brzusznej jest nieprawidłowa dieta. Równie duży wpływ na występowanie piwnego brzucha ma brak aktywności fizycznej (siedzący tryb życia).

Picie piwa jako przyczyna? I tak. I nie. Owszem, nadmierne spożywanie złotego trunku może przyczyniać się do powstawania otyłości, ale w przypadku odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, trudno o występowanie otyłości brzusznej – nawet przy ponadprzeciętnym spożywaniu piwa.

Powstawanie otyłości może być również wynikiem zmian w funkcjonowaniu organizmu zachodzących w 40. I 50. roku życia mężczyzny. To właśnie wtedy zachodzi andropauza, czyli zjawisko będące preludium dla okresu starości.

Jak pozbyć się piwnego brzucha?

Otyłość brzuszna to prawdziwy kłopot. Niewielu mężczyzn potrafi sobie z nią poradzić „od tak”. Wymaga ona bowiem zaangażowania, samodyscypliny i sporej zmiany w normalnym trybie funkcjonowania. Musisz bowiem zadbać o odpowiednią dawkę ruchu, zmiany żywieniowe, regularny rytm dobowy i odpowiednia ilość snu.

A jeśli nie chcesz, by wszyscy wokół określali Twój brzuch mianem piwnego – po prostu zrezygnuj z picia piwa. Pamiętaj jednak, że otyłość to swojego rodzaju ograniczenie dla zdrowia. Dlatego też, pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej nie tylko dla poprawy estetyki ciała, ale także dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *