Menu

Czy aerobik jest skuteczny na odchudzanie?

Wrzesień 7, 2017 - ODCHUDZANIE
Czy aerobik jest skuteczny na odchudzanie?

Już w latach 60-tych podejmowano trudy regularnego treningu. Twórcą pierwszych lekcji aerobiku był Kenneth Cooper – amerykański naukowiec pracujący wówczas dla NASA. To właśnie za jego sprawą powstał pierwszy plan treningów wzmacniający układ krążeniowo-oddechowy. Chwilę później określono go mianem aerobiku.

Aerobik to nie tylko układ choreograficzny w rytm muzyki. Owszem, niegdyś definiowany był właśnie w ten sposób. Dzisiaj owa definicja wychodzi znacznie, znacznie dalej. Ewolucja aerobiku jest nieprzerwana. Wraz z każdym kolejnym badaniem dotyczącym efektywności tej formy treningowej, serwowane są kolejne. A wszystko po to, by uczynić z aerobiku możliwie najskuteczniejszy trening.

Czy aerobik jest skuteczny na odchudzanie?

Wzmocnienie i poprawa wydolności układu krążeniowo-oddechowego to nie jedyna właściwość treningu aerobowego. Niesie on za sobą znacznie więcej korzyści, a konkretniej:

Jak widać, jedną z właściwości tej formy treningowej jest właśnie redukcja. Mało tego – można powiedzieć, że aerobik stanowi jedną z najefektywniejszych form treningowych na odchudzanie.

Skuteczność treningu odchudzającego uwarunkowana jest poprzez następujące zasady:

Aerobik to forma treningowa o bardzo pozytywnym wpływie na zdrowie danej jednostki. Przez wielu lekarzy i specjalistów wymieniana jest jako element zdrowego trybu życia.

Reasumując, aerobik to odpowiednia forma ćwiczeń redukcyjnych. Jej skuteczność kształtuje się na bardzo wysokim poziomie. Jednakże aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, obciążenie i częstotliwość treningu należy realizować zgodnie z zasadami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *