Menu

Dieta odchudzająca dla kobiet w okresie menopauzy

Październik 31, 2017 - ODCHUDZANIE
Dieta odchudzająca dla kobiet w okresie menopauzy

Menopauza to zjawisko, które niesie za sobą szereg zmian w organizmie kobiety. Dochodzi między innymi do spowolnienia metabolizmu oraz zwiększenia apetytu, co doprowadza do nadmiernego tycia.

Kobieta 45+, a nadwaga
Szacuje się, że około 55% kobiet w wieku powyżej 45 lat boryka się z nadwagą. To poważny problem, którego rozwiązanie nie należy do najłatwiejszych. Odchudzanie jest bowiem procesem niezwykle wymagającym i trudnym w realizacji. Tym bardziej wtedy, gdy zdolności trawienne i motoryczne organizmu są tak mocno ograniczone.

Jednakże, przy odpowiedniej motywacji i samodyscyplinie – nadwagę można całkowicie wyeliminować. Wystarczy „jedynie” zadbać o odżywianie, ćwiczenia oraz właściwą suplementację.

Odżywianie w okresie menopauzy
Dieta odchudzająca dla kobiet w okresie menopauzy charakteryzuje się tym, iż składa się z dużej ilości posiłków, ale w mniejszych porcjach. Wynika to z faktu, iż musimy dostarczać materiał energetyczny na bieżąco, by organizm nie miał okazji odłożyć nic na później (w formie tłuszczu).

Ćwiczenia odchudzające dla kobiet 45+
Zdolności motoryczne kobiety w wieku powyżej 45 lat są oczywiście zdecydowanie mniejsza. Dlatego też, trening odchudzający powinien być dostosowany do możliwości takiej jednostki. Doskonale sprawdzą się ćwiczenia nie obciążające stawów – tj. aqua aerobik, jazda na rowerze, yoga. Intensywność powinna oscylować w granicach około 70% tętna maksymalnego. Z kolei objętość treningowa powinna być równa około 300 minutom w tygodniu.

Suplementacja dla kobiet 45+
Preparatów na odchudzanie jest mnóstwo. Które będą najlepsze dla kobiety w wieku powyżej 45 lat? Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju środki oparte na błonniku – substancji, która realnie zwiększa tempo metabolizmu o nawet kilkanaście procent. Świetnie sprawdzi się także zielona kawa bogata w kwas chlorogenowy lub kambodżańska garcynia z aktywnym kwasem hydroksycytrynowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *