Menu

Jazda na rowerze – na odchudzanie

Grudzień 6, 2017 - ODCHUDZANIE
Jazda na rowerze – na odchudzanie

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś jak schudnąć w bardzo przyjemny sposób? Jeśli tak, z całą pewnością pomyślałeś/aś o aktywnym hobby, sporcie czy innej, przyjemnej rekreacji ruchowej. Dzisiaj, pokrótce pragniemy przedstawić jeden z najprzyjemniejszych sposobów na redukcję zbędnych kilogramów, a mianowicie: jazdę na rowerze.

Jazda na rowerze jako sposób na odchudzanie
Jeżdżenie na rowerze jest kojarzone jako jeden z przyjemniejszych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu. Wycieczki rowerowe stanowią świetne oderwanie się od rzeczywistości, są zdrowe i pozwalają zbudować lepszą kondycję. Poza tym, działają redukcyjnie na tkankę tłuszczową.

Aby jazdę na rowerze można było uznać treningiem na odchudzanie, musi zostać spełnionych kilka punktów, a mianowicie:

Ile mogę schudnąć jeżdżąc na rowerze?
Jazda na rowerze może przynieść korzyść w postaci około 600 kcal spalanych na godzinę. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę fakt, iż nie jest to aż tak wyczerpujący trening. Oczywiście, początkowo mogą występować problemy z wytrzymaniem godziny jazdy w równym tempie, nie mniej jednak – z czasem, utrzymanie prędkości 15km/h będzie wręcz banalne.

A Ty drogi czytelniku, co sądzisz o tej formie aktywności fizycznej? Czy w Twoim przypadku jazda na rowerze jest równie efektywnym pomysłem na trening?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *