Menu

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Styczeń 31, 2017 - ODCHUDZANIE
Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Dla atrakcyjności kobiety potrafią zrobić naprawdę dużo. Wydają sporo pieniędzy, spędzają mnóstwo czasu na zabiegach pielęgnacyjnych, angażują się w różnego rodzaju ćwiczenia i plany treningowe. Wszystko po to, by być atrakcyjnymi. Nie bez powodu, płeć żeńska określana jest mianem “pięknej”.

Jednym z elementów urody, którym Panie poświęcają szczególnie dużo czasu są włosy. Odżywianie, maskowanie, olejowanie – to procesy, które realizowane są niemal przez każdą kobietę.

W dzisiejszym artykule pragniemy odpowiedzieć na pytanie “Jak dbać o włosy rozjaśniane”. Ten specyficzny typ włosa wymaga bowiem specjalnej pielęgnacji, którą przedstawiamy w trzech podpunktach: higiena, odżywianie i stylizacja.

Higiena – włosy rozjaśniane

Procesy higieniczne nie zawsze wyglądają tak samo. Pokazuje to przypadek włosów rozjaśnianych, które wymagają specjalnego traktowania – tj takiego, które nie narazi już osłabione i siłą rzeczy zniszczone włosy na dodatkowe osłabienia.

Fryzjerzy i kosmetolodzy do włosów rozjaśnianych sugerują dobór konkretnych specyfików, które przede wszystkim są delikatne. Skład szamponu jest bowiem niezwykle istotny. Brak silnych detergentów to niemalże warunek absolutny.

Do codziennej pielęgnacji włosów rozjaśnianych należy używać delikatnych preparatów. Zamiast szamponu można korzystać z odżywek (celem odświeżenia).

Odżywianie – włosy rozjaśniane

Bogactwo mineralne i witaminowe zawarte w preparatach odżywiających włosy nie powinno stanowić jedynej formy odżywiania włosów. Za skuteczniejszą metodę (choć nie dającą natychmiastowych rezultatów) uznaje się odżywianie od wewnątrz, tj: dostarczając minerały i witaminy doustnie (w diecie, bądź w postaci suplementów).

Należy pamiętać, że włosy rozjaśniane powinny być traktowane maseczkami odżywiającymi i wzmacniającymi. Doskonale na włosy rozjaśniane wpływa miód, żółtko jajka oraz drożdże.

Stylizacja – włosy rozjaśniane

Stylizacja włosów rozjaśnianych powinna być realizowana bardzo ostrożnie. Zbyt duże “dawki” stylizatorów chemicznych (żelów, pianek itd) może dodatkowo osłabić włos.

Ponadto, sugeruje się ograniczenie wykorzystania urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze, by zapobiec dodatkowemu przesuszaniu się włosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *