Menu

Przedwczesny wytrysk: metody

Luty 9, 2017 - SEKS
Przedwczesny wytrysk: metody

Przedwczesny wytrysk to przypadłość, która w bardzo dużym stopniu (jeśli nie całkowicie) ogranicza stosunki seksualne. Mężczyźni, którzy borykają się z tym problemem mają problemy z samooceną, w ich zbliżeniach zauważyć można strach i lęk przed odrzuceniem.

Przedwczesny wytrysk – co to jest?

Medycyna określa przedwczesny wytrysk jako ejakulację, która następuje do minuty po wprowadzeniu członka do pochwy lub jeszcze przed jego wprowadzeniem. Wyróżnia się dwa typy tego schorzenia, a mianowicie:

Obydwa przypadki objawiają się w ten sam sposób, lecz posiadają inne przyczyny oraz czas. Przedwczesny wytrysk nabyty bardzo często jest efektem problemów natury psychologiczno-społecznej lub urazów mechanicznych/nabytych. Z kolei przedwczesny wytrysk pierwotny związany jest z nieprawidłowościami w systemie receptorów i transporterów serotoninowych.

Przedwczesny wytrysk – jak leczyć?

Leczenie przedwczesnego wytrysku powinno w każdym przypadku odbywać się w asyście lekarza. Jest to na tyle poważna dysfunkcja organizmu, że jej uleczenie “na własną rękę” jest praktycznie niemożliwe.

Leczenie przebiega dwuetapowo – farmakologicznie i psychoterapeutycznie. Pacjenci poddawani są kuracjom doustnym lub zewnętrznym. W przypadkach bardziej skomplikowanych patologii możliwe są inne rozwiązania (np zabiegi, interwencje chirurgiczne).

Przedwczesny wytrysk: porady

Metod na przedwczesny wytrysk jest kilka. Szczególnie w przypadku typu nabytego, gdzie bardzo często sam trening i większa wyrozumiałość partnerki potrafi pozytywnie wpłynąć na czas stosunku.

Dobra, szczera rozmowa z partnerką to klucz do sukcesu. Jeśli każde zbliżenie będzie wiązało się ze strachem, to problem może się dodatkowo nasilić. W związku z tym, opowiedzenie partnerce (wyrozumiałej) to całkiem dobry pomysł, który pozwoli nam poczuć się nieco lepiej.

Paradoksalnie, przedwczesny wytrysk może być efektem zbyt małego doświadczenia (silne emocje i podniecenie związane ze zbliżeniami). Dlatego też, w wielu przypadkach kolejne zbliżenia są coraz dłuższe i intensywniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *