Menu

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Sierpień 9, 2017 - TRĄDZIK
Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Jednym z najbardziej nieestetycznych defektów skórnych, które pojawiają się niemal natychmiastowo i w najmniej oczekiwanym momencie są pryszcze. Wypryski, zaskórniki, grudki i krosty to prawdziwe utrapienie wielu osób.

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pryszcze mają to do siebie, że czas ich występowania jest nieprzewidywalny. Powodują duży dyskomfort, dlatego też nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób pragnie usunąć je natychmiastowo. Poniżej prezentujemy pięć sposobów na szybkie pozbycie się pryszcza (nie dotyczy leczenia trądziku).

 1. Lód

  Jeśli pryszcz powoduje obrzęk, warto w celu jego eliminacji zastosować lód. Przykładamy bezpośrednio do pryszcza i trzymamy odpowiednio długo. Zabieg powtarzamy kilkakrotnie. Z całą pewnością, pryszcz stanie się zdecydowanie mniejszy.

 2. Miód

  Miód to produkt wykazujący szereg właściwości pro-zdrowotnych. Jedną z nich jest działanie antybakteryjne. Tę naturalną substancje trzeba nałożyć na pryszcza i pozostawić na około 20 minut. Zabieg powtarzać, aż do momentu zniknięcia problemu.

 3. Maść cynkowa

  Maść cynkowa wykazuje działanie wysuszające, co pozwala w bardzo szybkim tempie pozbyć się wyprysku. Już po kilku godzinach można zauważyć efekty. Maść cynkowa dostępna jest w aptekach i kosztuje nie więcej niż kilkanaście złotych.

 4. Płukanka z zielonej herbaty

  Zielona herbata wykazuje wiele właściwości wspomagających zdrowie i urodę. Jedną z nich jest pozytywny wpływ na likwidowanie trądziku i pryszczy. Przecieraj pryszcza (nie podrażniając skóry wokół) naparem z zielonej herbaty kilka razy na dobę, aby całkowicie wyeliminować problem.

 5. Mydło siarkowe

  Jedną z metod na eliminację pryszczy jest korzystanie z mydła siarkowego. Ten niezbyt przyjemny w zapachu środek czystości dla wielu stanowi prawdziwe wybawienie jeśli chodzi o walkę z pryszczami. Zabiegi higieniczne z jego udziałem należy przeprowadzać 2-3 razy na dobę.

Pryszcze pojawiają się na skutek wielu czynników. Warto pamiętać, że wpływ na to ma między innymi nasza dieta, sposoby pielęgnacji czy poziom aktywności fizycznej. Wszak, łatwiej zapobiegać, niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *