Menu

Pryszcze na plecach

Styczeń 3, 2017 - TRĄDZIK
Pryszcze na plecach

Pojawiają się dosłownie wszędzie – na twarzy, udach, klatce piersiowej czy plecach. Są uciążliwe i stanowią poważny defekt kosmetyczny. Tak, mowa o pryszczach – zmorze zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych.

Pryszcze na plecach – przyczyny

Przyczyny występowania wyprysków na plecach są takie same jak na innych miejscach naszego ciała tj:

Wszystko to ma wpływ na kondycję naszej skóry. Od pojedynczej krosty bardzo krótka droga do stanu zapalnego, dlatego też aby uniknąć trądziku należy reagować możliwie szybko.

Pryszcze na plecach – jak zapobiegać?

Aby uniknąć pryszczy na plecach powinno się przede wszystkim zadbać o odpowiednią higienę tego trudnego miejsca. Dlatego też, warto skorzystać ze specjalnych gąbek z uchwytem, by umyć nawet najtrudniej dostępne miejsca.

Równie ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, tudzież zadbanie o aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę (wyeliminuj nadmiar słodyczy i ostre potrawy). Ponadto, pamiętaj, że po każdej aktywności warto doprowadzić skórę do czystości. Pot na plecach tworzy świetne warunki do rozwoju bakterii, warto tego unikać.

Kolejną ważną kwestią jest dobór kosmetyków. Najlepsze dla skóry są te delikatne, bez silnych detergentów. Nie warto oszczędzać na żelu pod prysznic, czy mydle w płynie.

Pryszcze na plecach – jak się pozbyć?

Usuwanie pryszczy jest nieco trudniejsze, aniżeli zapobieganie, bowiem wymaga większego zaangażowania w pielęgnację.

Pamiętaj: NIE WYCISKAJ. Usuwanie pryszczy w ten sposób może jedynie zaszkodzić (powstają blizny i dochodzi do stanu zapalnego/rozsiania).

Najlepsze domowe sposoby na pryszcze na plecach:

Ponadto, pamiętaj, że równie ważną kwestią jest odżywianie skóry od wewnątrz. Dlatego też bogactwo diety w wartości mineralne i witaminy jest absolutną koniecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *