Menu

Jak zlikwidować cellulit na udach?

Czerwiec 13, 2017 - URODA
Jak zlikwidować cellulit na udach?

Cellulit to dolegliwość, która objawia się poprzez zdeformowaną tkankę tłuszczową podskórną. Delikatne grudki i nierówności pojawiają się głównie na udach, pośladkach, brzuchu oraz dekolcie. Defekt ten w zdecydowanej większości przypadków dotyka kobiety (ponad 95%).

Jakie są przyczyny cellulitu na udach?

Do powstawania cellulitu na udach może przyczyniać się wiele rzeczy. Poniżej pokrótce przedstawiamy te, które najczęściej wpływają na występowanie tego defektu.

Nieodpowiednia dieta – niezbilansowany, niezdrowy i niepełnowartościowy jadłospis stanowi główną przyczynę występowania skórki pomarańczowej wśród męzczyzn.

Siedzący tryb życia – brak aktywności fizycznej może doprowadzić do otyłości, która jest bezpośrednią przyczyną występowania cellulitu.

Obcisłe ubrania – uciskające ciuchy doprowadzają do problemów z krążeniem krwi, co bezpośrednio przykłada się do otyłości.

Zaburzenia hormonalne – cellulit to towarzysz zmian hormonalnych, dlatego też bardzo często pojawia się w takich okresach jak dojrzewanie, ciąża czy menopauza.

Jak zlikwidować cellulit na udach?

Cellulit to przypadłość, której usunięcie zwykle nie jest zbyt kłopotliwe. Zazwyczaj wystarczy kilkutygodniowa kuracja kosmetykami lub preparatami domowej receptury by pozbyć się nieestetycznej skórki pomarańczowej.

W pierwszej kolejności należy zadbać o zmiany żywieniowe, wzmożoną aktywność fizyczną oraz zdecydowanie luźniejsze ubrania. Następnie można skorzystać z następujących metod (domowe sposoby):

Naprzemienne prysznice – polewanie ud naprzemiennie bardzo ciepłą (nie gorącą!) i zimną wodą, pozwala poprawić ukrwienie, co bezpośrednio wiąże się z wygładzeniem miejsca dotkniętego zmianą.

Peeling kawowy – wykorzystanie fusów z kawy świeżo zmielonej to powszechny zabieg. Kofeina przyczynia się do poprawy krążenia. Fusy (około 4 łyżki) należy wymieszać z oliwą (około 50 ml) i wcierać w uda około 10-20 minut.

Maska drożdżowa-jajowa – wartości odżywcze drożdży i jajek pomagają odżywić skórę. Wymieszaj dwa surowe jajka ze 100g drożdży spożywczych, dodaj odrobinę mleka by uzyskać konsystencję “papki”. Następnie nałóż przygotowany preparat na uda i przykryj folią spożywczą. Po 20 minutach zmyj maskę ze skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *