Menu

Skuteczne domowe sposoby na łupież

Czerwiec 29, 2017 - WŁOSY
Skuteczne domowe sposoby na łupież

Białe płatki opadające na ciemną marynarkę potrafią wyglądać bardzo nieestetycznie. Nic więc dziwnego, że ludzie nie cierpią łupieżu. To nie tylko zmiana chorobowa skóry głowy, ale także powód do zachwiania samooceny i kompleksów.

Łupież – skąd się bierze “biały proszek” na mojej głowie?

Poznanie przyczyn występowania łupieżu to priorytet. Wszak, w wielu przypadkach wystarczy ograniczyć szkodliwe czynniki, aby raz na zawsze pozbyć się tego defektu skóry głowy.

Łupież występuje na skutek zwiększenia populacji drożdżaków z rodziny Pityrosporum Ovale. W przypadku osób ze skórą suchą – nawet najmniejsza ilość tych grzybów powoduje powstawanie łupieżu.

Nadmierna ilość drożdżaków na skórze naszej głowy może być spowodowana:

Skuteczne domowe sposoby na łupież

Łupież to przypadłość, której można się pozbyć realizując receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Poniżej prezentujemy trzy rozwiązania, które cieszą się największą popularnością.

Maseczka drożdżowa – drożdże spożywcze dokładnie wymieszaj z mlekiem i kilkoma kropelkami olejku eterycznego. Następnie nałóż na skórę głowy i przykryj folią spożywczą i ręcznikiem. Po dwudziestu minutach dokładnie zmyj przygotowaną miksturę.

Płukanka z naparu z pokrzyw – ziele pokrzywy to składnik wielu szamponów przeciwłupieżowych. Nie musisz jednak kupować drogich kosmetyków, by móc wyeliminować łupież. Wystarczy, że zaparzysz wodę na wysuszonej pokrzywie, a następnie użyjesz jej do wypłukiwania włosów po kąpieli.

Maseczka miodowa – miód ma silne właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Wystarczy nanieść na głowę odrobinę naturalnego miodu i pozostawić na 10-15 minut. Zabieg należy powtarzać przed każdorazowym myciem głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *