Menu

Chrapanie – jak się pozbyć?

Październik 23, 2017 - ZDROWIE
Chrapanie – jak się pozbyć?

Chrapanie to akustyczne zjawisko, które dotyka lwią część społeczeństwa. Niestety, przez wiele osób jest po prostu – ignorowane. Ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych, które mogą być wynikiem tej z pozoru niegroźnej dolegliwości.

Chrapanie to przypadłość, która może skutkować między innymi do zawału serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, a nawet udaru mózgu. Oczywiście, nie w każdym przypadku konsekwencje muszą być tak poważne. Nie mniej jednak, z całą pewnością nie można tego problemu lekceważyć.

Chrapanie – jakie są przyczyny?
Chrapanie to dolegliwość, która kształtowana jest przez zwiotczenie mięśniówki, co doprowadza do opadnięcia tylnej części gardzieli. To z kolei może skutkować niedrożnościami, które doprowadzają do zwiększone stężenia dwutlenku węgla w organizmie. Wówczas zaalarmowany zostaje mózg, który pobudza dodatkowe mięśnie klatki piersiowej.

Czynników kształtujących taki stan rzeczy może być wiele. Najczęściej do chrapania przyczynia się:

Chrapanie – zacznij je leczyć
Jak już wspomnieliśmy – chrapanie nie stanowi tylko i wyłącznie akustycznego zjawiska. To także, źródło wielu dolegliwości. Poza wyżej wspomnianymi, może skutkować również ograniczeniem sprawności fizycznej (zauważalne głównie u dzieci), silnymi bólami głowy, rozdrażnieniem, nerwowością, sennością oraz problemami z erekcją.

Leczenie chrapania jest absolutnie konieczne. Dzisiaj, medycyna oferuje co najmniej kilka rozwiązań skutecznych na chrapanie. Poza specjalistycznymi aparatami, pacjent może wykorzystać również:

Forma leczenia powinna być konsultowana ze specjalistą. Wszak, zależna jest w głównej mierze od zdiagnozowanej przyczyny. Dlatego też, w pierwszej kolejności zalecamy umówić się na wizytę kontrolną.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem na temat chrapania – ZatrzymajChrapanie.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *