Menu

Oczyszczanie organizmu z toksyn – dieta czy preparaty?

Sierpień 18, 2017 - ZDROWIE
Oczyszczanie organizmu z toksyn – dieta czy preparaty?

Organizm człowieka poddawany jest bezustannej detoksacji. Wszystko za sprawą pracy takich narządów jak nerki czy jelita, gdzie zachodzą procesy oczyszczające. Nie mniej jednak, zwykle są one niewystarczające, by pozbyć się wszelkich szkodliwych substancji z naszego organizmu.

Aby zapewnić organizmowi pełną detoksacację musimy realizować dodatkowe zabiegi. Aktualnie najpopularniejszymi rozwiązaniami detoksacyjnymi są: diety oczyszczające oraz suplementy.

Suplementacja czy dieta oczyszczająca?

Podstawowe procesy oczyszczania organizmu to diety oczyszczające i suplementy. Które rozwiązanie jest bezpieczniejsze, skuteczniejsze i wygodniejsze?

Skuteczność

Zarówno diety oczyszczające, jak i suplementy diet to rozwiązania, które charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością. Poprawa jest zauważalna niemal natychmiastowo. Zdecydowanie mniejsza ilość związków chemicznych skutkuje lepszym samopoczuciem fizycznym oraz psychicznym. Trudno w tym przypadku wskazać, które rozwiązanie jest efektywniejsze.

Bezpieczeństwo

Stosowanie suplementów diety jest w pełni bezpieczne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Niestety nie można tego powiedzieć o dietach oczyszczających, które bardzo często są źródłem problemów. Przede wszystkim, doprowadzają do trwałego spowolnienia organizmu oraz moga skutkować znacznym osłabieniem organizmu. Dzieje się, tak dlatego, że zwykle mają one charakter głodówkowy, co jest niebezpieczne dla organizmu.

Wygoda

Stosowanie suplementów diety praktycznie nie jest absorbujące. 1-2 kapsułki dziennie popijane dużą ilością wody to raczej niezbyt duży problem. Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku diet. Detoks tego typu trwa zwykle 7-14 dni i polega na radykalnych zmianach, które dosyć mocno absorbują daną jednostkę. Przeprowadzać go należy raz na kilka miesięcy.

Reasumując, zdecydowanie lepszą metodą wydaje się być stosowanie suplementów diet. Warto mieć jednak na uwadze, że nie każdy preparat jest tak samo efektywny. Wybierać należy te, które cieszą się dobrą renomą i są świetnie opiniowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *