Menu

Problemy ze snem? Zobacz jak sobie z nimi naturalnie radzić.

Wrzesień 11, 2017 - ZDROWIE
Problemy ze snem? Zobacz jak sobie z nimi naturalnie radzić.

Co trzeci Polak boryka się z problemami ze snem. Bezsenność, problemy z zasypianiem, płytki sen – to wszystko wpływa na samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

W gabinetach lekarskich, pacjentom bardzo często zaleca się konsumpcję silnych środków nasennych. To rozwiązanie bardzo skuteczne (niemal gwarantuje efekty), ale przy tym silnie uzależniające. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że po odstawieniu środków nasennych problem będzie jeszcze większym.

Alternatywnym rozwiązaniem dla tych silnych leków są naturalne sposoby, które w głównej mierze opierają sią na elementach zdrowego trybu życia.

Jak naturalnie radzić sobie z bezsennością?

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie warunki. Kluczowym jest bowiem to, aby nasze łóżko było wygodne, a sypialnia należycie przygotowana. Komfort wynikający z warunków jest bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy. Z całą pewnością będzie miał wpływ zarówno na jakość Twojego snu, jak i tempo zasypiania.

Wpływ na sen ma również odżywianie i podejmowana aktywność fizyczna. Odpowiednia kondycja ciała to gwarancja wydajności wszelkich układów znajdujących się w organizmie człowieka. Prowadząc tzw. zdrowy tryb życia, bezpośrednio wpływamy także na fazę snu.

Kluczowym dla bezsenności wydaje się być eliminacja stresu z naszego życia. Można go ograniczyć w bardzo prosty sposób. Najlepszym reduktorem tego zjawiska jest relaks i/lub wymagająca aktywność fizyczna. Warto odpowiednio zmęczyć się przed snem, by najzwyczajniej w świecie nie mieć sił na myślenie o swojej sytuacji i towarzyszącym stresie.

Pragnąc wyeliminować bezsenność w sposób naturalny, musimy również całkowicie zrezygnować ze wszelakich używek. Alkohol, papierosy i inne „dopalacze” muszą pójść w odstawkę. Wszakże, ilość szkodliwych substancji znajdujących się w tego typu środkach ma ogromny wpływ na pracę naszego organizmu oraz mechanizmy regeneracyjne, w tym także sen.

Pamiętaj: tabletki nasenne powinny stanowić ostateczność. Sięgnij po nie dopiero wtedy, gdy wszystkie naturalne metody zawiodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *